وام کره ای ها و اعتبار پسا برجامی – تکست بلاگ

الیاس حضرتی در روزنامه قانون نوشت: دو سال از صدور بیانیه نهایی برجام می‌گذرد. توافقی که به موجب آن تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران کاهش یافت و تا حدود زیادی دوباره به بازار جهانی متصل شدیم
همان‌گونه که در موضوع قرارداد توتال اتفاق مهمی روی داد و سبب شد تا برخی بدبینی‌ها نسبت به سرمایه‌گذاری در داخل برطرف شود، این رویداد جدید نیز می‌تواند کمک‌‌شایانی به خروج از بن‌بست‌های تور پاتایا نوروز 97 موجود در مراودات اقتصادی ایران با کشور‌های جهان کند.

این موفقیت یعنی ما می‌توانیم با دنیا بدون واسطه مراوده مالی داشته باشیم و برای پروژه‌های جاری در کشور تامین مالی انجام دهیم؛ روشی که درآن تامین سرمایه برای انجام پروژه‌های داخل کشور، به نوعی از طریق استقراض منابع مالی خارجی صورت می‌گیرد تا پروژه ها انجام شود.

از طرفی نباید یادمان برود که انتشار اخباری از این دست می‌تواند تعمیرات 118 سرمایه‌گذاری را در ایران بهبود ببخشد و این امید را به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بدهد که برای حضور در کشورمان و همکاری در پروژه‌های مختلف، مشکلی وجود ندارد.

در همین راستا، در هفته‌ای که گذشت خبر های خوبی از این تبادل مالی به گوش رسید و اعطای اعتبار هشت میلیارد یورویی کره‌‌جنوبی به ایران یکی از این اخبار بود. فاینانسی که تسویه‌اش بعد از تکمیل پروژه و نه از فروش نفتی یا سایر تور ارزان ترکیه درآمدهای کشور،بلکه از محل درآمدهای خود پروژه خواهد بود.

به نظر من باید به این نوع رویدادها توجه فراوانی شود ولی متاسفانه این نوع اخبار در لابه‌لای خبرها گم می‌شود. مسئولان دولتی و رسانه‌ها باید به این موفقیت‌ها اشاره و آن را برای مردم بازگو کنند تا تاثیر مثبتی بر افکار جامعه بگذارد.
الیاس حضرتی در روزنامه قانون نوشت: دو سال از صدور بیانیه نهایی برجام می‌گذرد. تور بالی نوروز 97 توافقی که به موجب آن تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران کاهش یافت و تا حدود زیادی دوباره به بازار جهانی متصل شدیم.

در مجموع امیدوارم در دولت دوم آقای روحانی که نیروهای جدید و تازه‌نفس در بخش‌اقتصادی برگزیده‌شدند، بیشتر بااخبار خوش اینچنینی روبه‌رو باشیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *