نقش تخریبی امارات در جنوب یمن – تکست بلاگ

خبرگزاری فارس: مهمترین رسانه قطر که اخیرا از سوی کشورهای امارات، عربستان، بحرین و مصر به حمایت از تروریسم متهم شده است و این روزها در مناسبات خود با این کشورها دچار بحران شده است، قرار است دوشنبه شب فیلم مستندی را درباره نقش تخریبی امارات در یمن و زندان‌های سری آن در جنوب یمن پخش کند
آسوشیتدپرس پیشتر گزارش داده بود که اطلاعات بدست آمده نشان می‌دهد که دستکم 18 زندان سری در جنوب یمن تور ارزان تایلند وجود دارد که این زندان‌ها تحت نظر مستقیم نیروهای اماراتی یا تحت نظر نیروهای یمنی تحت آموزش نیروهای اماراتی اداره می شوند. این زندانها در پایگاههای نظامی، بنادر، برخی فرودگاهها و خانه های ویلایی و حتی باشگاه‌های شبانه قرار دارند.

شبکه الجزیره وابسته به دولت قطر اخیرا همچنین سندی جدید علیه دو کشور عربستان و امارات منتشر کرد. این سند وابسته به کارشناسان کمیته تحریم سازمان ملل است قیمت تور استرالیا و ثابت می‌کند که عربستان و امارات از سازمان تروریستی القاعده در جنوب یمن حمایت کرده‌اند.

روند تحولات جنوب یمن نشان می‌دهد که امارات تلاش می‌کند با بی اعتبار کردن بانک مرکزی جنوب یمن به دولت مستعفی یمن به ریاست عبدربه منصور هادی (که مورد حمایت عربستان است) ضربه وارد کند و عملکرد آن به گونه‎ای باشد که گویا عملکرد موفقی نداشته است و بدین ترتیب بخش زیادی از کارکنان دستگاه اداری دولت تور سریلانکا مستعفی از دریافت حقوقشان محروم شوند.

خبرگزاری فارس: مهمترین رسانه قطر که اخیرا از سوی کشورهای امارات، عربستان، بحرین و مصر به حمایت از تروریسم متهم شده است و این روزها در مناسبات خود با این کشورها دچار بحران شده است، قرار است دوشنبه شب فیلم مستندی را درباره نقش تخریبی امارات در یمن و زندان‌های سری آن در جنوب یمن پخش کند.
پیش از این نیز خبرگزاری آسوشیتدپرس و سازمان دیده بان حقوق تور ارزان سامویی بشر از وجود زندان‌های سری امارات در یمن و شکنجه وحشیانه زندانیان در آنها پرده برداشته بودند.

در این سند همچنین آمده که امارات همچنان به اقدامات غیرقانونی خود در بازداشت افراد در یمن ادامه می‌دهد و از طرفی دیگر، تأثیر میدانی حملات هوایی عربستان نیز بسیار ناچیز است.

شبکه الجزیره اعلام کرد که فرداشب راس ساعت 22 به وقت محلی فیلم مستندی را با عنوان «الوصایه» (قیمومت) که درباره سیطره تور قشم نوروز 97 امارات بر ثروت‌های یمن در مناطق تحت سیطره آن در جنوب این کشور است، منتشر خواهد کرد.

امارات در پی تشدید اختلافات سیاسی و اقتصادی و امنیتی با سعودی در جنوب یمن، از اهرم اقتصاد به عنوان برگه فشاری علیه دولت مستعفی یمن و عربستان استفاده می‌کند.

در این فیلم به زندان‌های سری که دولت امارات در یمن آنها را تاسیس کرده و چگونگی تبدیل امارات به عنوان کشور شرکت کننده در ائتلاف عربی ضد یمنی بلیط کیش به غارتگر ثروت‌های یمن و سیطره بر بنادر و سواحل یمن پس از تاسیس زندان‌های سری پرداخته می‎شود.

سایه تنش‌های امنیتی، اقتصادی و سیاسی همچنان بر استان‌های جنوبی یمن حاکم است و ائتلاف ضد یمن تلاش می‌کند تا ثروت‌های یمن را با تائید و حمایت «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور، تاراج کند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *