ال‌جی جی ۷ با دکمه ویژه هوش مصنوعی + اعتراض کارمندان گوگل به همکاری با آمریکا – تکست بلاگ

خبرگزاری مهر: شرکت ال جی درصدد تولید گوشی جدیدی به نام جی ۷ تین کیو همراه با یک دکمه ویژه هوش مصنوعی و کارکردهای منحصر به فرد است
ال‌جی جی ۷ با دکمه ویژه هوش مصنوعی

خبرگزاری مهر: شرکت ال جی درصدد تولید گوشی جدیدی به نام جی ۷ تین کیو همراه با یک دکمه ویژه هوش مصنوعی و کارکردهای منحصر به فرد است.

پردازنده Snapdragon ۸۴۵، ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی اس اس دی از جمله دیگر امکانات این گوشی است. دوربین سلفی این گوشی ۸ مگاپیکسلی و دوربین اصلی آن ۱۶ مگاپیکسلی است. یک حسگر اثر انگشت هم برای گوشی یادشده در پشت آن در نظر گرفته شده است. این گوشی احتمالا دو ماه دیگر به بازار عرضه شود.

شرکت ال جی اولین بار در زمان عرضه گوشی V۳۰S ThinQ از برنامه های خود برای هوشمندسازی تلفن های همراه تولیدی خود پرده برداشت و به نظر می رسد در ماه های آینده همین روند را ادامه خواهد داد.

به گزارش ورج، به تازگی اطلاعات و تصاویری از این گوشی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد این گوشی با بسیاری از قابلیت ها و امکانات محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی سازگاری کامل دارد.

دستیار صوتی هوشمند ویژه و هوشمندسازی دوربین برای ارتقای کیفیت عکس ها و ویدئوهای تهیه شده به طور خودکار از جمله مزایای این گوشی خواهد بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده گوشی مذکور دارای نمایشگر ۶.۱ اینچی بوده و دکمه روشن و خاموش آن در سمت راست قرار گرفته است.

——————-

خبرگزاری مهر: بیش از ۳۱۰۰ کارمند گوگل با امضای نامه ای به همکاری این شرکت با پروژه های وزارت دفاع آمریکا اعتراض کرده اند

در این نامه نوشته شده است: ما معتقدیم گوگل نباید در کسب و کار جنگ وارد شود.

به هرحال این نامه چند هفته است که در یک سرور ارتباطات داخل شرکتی، میان کارمندان گوگل دست به دست می شود و تاکنون بیش از ۳۱۰۰ نفر آن را امضا کرده اند. کارمندان گوگل خواهان آن هستند که «پیچای» به طور رسمی این شراکت را لغو کند.

به گزارش سی ان بی سی، کارمندان گوگل نامه ای به ساندرا پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل نوشته و از او خواسته اند در پروژه های خلق فناوری هایی که در جنگ افزارها استفاده می شود، شرکت نکند.

خبرگزاری مهر: بیش از ۳۱۰۰ کارمند گوگل با امضای نامه ای به همکاری این شرکت با پروژه های وزارت دفاع آمریکا اعتراض کرده اند.

کارمندان این شرکت از همکاری گوگل و وزارت دفاع در پروژه ای به نام Maven ناراضی هستند و نخستین بار نشانه های این نارضایتی در ماه مارس گزارش شد. طبق این پروژه گوگل سیستم نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی می سازد تا در تحلیل تصاویر ثبت شده توسط پهپادها به ارتش کمک کند. این فناوری می تواند خودرو و اشیای دیگر و حرکات و فعالیت های آنها را ردیابی کند.

در بخش دیگری از نامه آمده است: ما خواهان لغو پروژه Maven هستیم. علاوه بر آن از گوگل می خواهیم سیاستی را تبلیغ و اجرا کند که طبق آن شرکت یا هیچ کدام از پیمانکارانش در تولید فناوری های جنگی شرکت نکنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *