پرواز تیم ملی به سوی موفقیت – تکست بلاگ

خبرآنلاین: تیم ملی فوتبال ایران با لیست جمع و جور شده خود از امروز وارد مرحله ای جدید در مسیر آماده سازی برای حضور در جام جهانی شده است
تا پیش از آنکه کافو در مراسم قرعه کشی جام جهانی نام ایران را بیرون بیاورد و هم گروهی با اسپانیا و پرتغال اتفاق بیفتد، ایرانی ها خیلی امید داشتند که این بار تیم ملی بتواند از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند. اما هم گروه شدن با اسپانیا و پرتغال آن قدر کار ایران را سخت کرد که حالا دیگر هیچ کسی حرف از صعود به مرحله بعد نمی زند و نهایت توقعات شده کسب یک نتیجه آبرومند مقابل این دو تیم قدرتمند و احتمالا پیروزی مقابل مراکش.

تیم ملی با برگزاری دیدار دوستانه ای که مقابل سیرالئون داشت با انتقادات زیادی مواجه شد؛ از این جهت که بازی با تیم بسیار ضعیف سیرالئون دردی از فوتبال ایران دوا نمی کند اما کی روش مقابل منتقدان خود محکم ایستاد و از برگزاری این دیدار دفاع کرد. حالا قرار است او در روز سوم فروردین تیمش را در یک بازی دوستانه دیگر به مصاف تونس بفرستد و 4 روز پس از آن هم ایران مقابل الجزایر صف آرایی می کند.

کی روش حامد لک را کنار گذاشت و به جای او امیرعابدزاده را به تیم ملی دعوت کرد. حالا چهار دروازه بان در زمان باقیمانده تا جام جهانی فرصت دارند تا شانس حضور در روسیه را به دست بیاورند. یک نفر از این جمع خط خواهد خورد و شرایط و سطح دروازه بانان به گونه ای است که هیچ کدام نمی توانند مطمئن باشند؛ حتی بیرانوند که به نوعی تا قبل از این شماره یک تیم ملی بوده ممکن است این جایگاه را از دست بدهد. با این حال اگر اتفاقی مانند مصدومیت رخ ندهد شاید تنها کسی که می تواند از حضورش در لیست نهایی مطمئن باشد بیرانوند است که ممکن است شماره یک نباشد اما یکی از 23 نفر خواهد بود.

محمد انصاری مدافع پرسپولیس از تیم ملی خط خورد تا جام جهانی برای او تا این لحظه تمام شده باشد. میلاد محمدی، محمد خانزاده، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، رامین رضاییان، روزبه چشمی، سید جلال حسینی، سعید آقایی، وریا غفوری 9 مدافع حال حاضر در لیست تیم ملی هستند که احتمالا از این بین نیز یکی دو نفر تا قبل از جام جهانی خط خواهند خورد. حضور محمدخانزاده در دومین جام جهانی اش نیز می تواند جالب توجه باشد. او در جام جهانی قبلی نیز در آخرین لحظه جایگزین هاشم بیگ زاده شد و در این جام جهانی نیز شانس حضور دارد. پژمان منتظری دیگر مدافع حاضر در لیست نیز با وجود دوری از روزهای آرمانی اش می تواند به حضور در جام جهانی خوش بین باشد. اما چه کسانی از این لیست خط خواهند خورد؟ شاید یک نفر در دفاع چپ و شاید یکی از مدافعان مرکزی! هنوز هیچ چیز مشخص نیست ضمن اینکه مسایلی چون مصدومیت نیز می تواند تغییراتی را در لیست ایجاد کند.

خبرآنلاین: تیم ملی فوتبال ایران با لیست جمع و جور شده خود از امروز وارد مرحله ای جدید در مسیر آماده سازی برای حضور در جام جهانی شده است. پرواز به سمت تونس، آغازگر مسیر جدید تیم ملی برای رسیدن به هدفی است که سربلندی فوتبال ایران را به دنبال خواهد داشت. اردوی تونس مرحله جدیدی پیش روی بازیکنان کی روش است تا با جدیت و تمرکز بیشتر برای حضور در جام جهانی آماده شوند و خودشان را به کی روش ثابت کنند تا فرصت بازی در جام جهانی به آن ها داده شود.

البته ایران تا زمان شروع جام جهانی چند مسابقه تدارکاتی دیگر هم دارد که در این مدت با تیم های سوریه، ازبکستان، ترکیه، یونان و لیتوانی دیدار خواهد کرد. هدف از برگزاری تمام این دیدارهای دوستانه تنها یک چیز است؛ موفقیت در جام جهانی.

حالا کی روش باید در اردوهای پیش رو، از میان بازیکنانی که دعوت کرده، بهترین ها را انتخاب کند تا آن ها را در جام جهانی به میدان بفرستد؛ کاری که انجام آن کمی سخت به نظر می رسد. خط زدن شش بازیکن و دعوت از لژیونرها تا حدودی ترکیب تیمی که قرار است در جام جهانی به میدان برود را مشخص کرد. حالا به نظر می رسد لیست نهایی و 23 نفره تیم ملی برای حضور در روسیه از میان همین 28 نفر نهایی انتخاب شود و این به آن معنا است که تیم ملی وارد فاز جام جهانی شده است.

علی قلی زاده با نمایش خوبی که در لیگ برتر و بازی با سیرالئون داشت توانست مجوز حضور در لیست 28 نفره برای بازی های دوستانه و حساس آینده را بگیرد. او حالا در کنار علی کریمی، احسان حاج صفی، مسعود شجاعی، امید ابراهیمی سعید عزت اللهی، سامان قدوس در لیست هافبک های تیم ملی قرار گرفته است. با توجه به اینکه بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش، وحید امیری و مهدی ترابی در بین مهاجمان قرار گرفته اند شاید کی روش قبل از جام جهانی یکی دو نفر را از خط هافبک کم کند چرا که روش بازی تیم ملی تا امروز به گونه ای بوده است که او هافبک های دفاعی و وینگر ها را نیاز دارد و این به معنای ترافیک سنگین در کناره های تیم ملی است، جایی که قلی زاده باید با بازیکنانی مثل جهانبخش، امیری، ترابی ، قدوس و حتی دژاگه رقابت کند. نکته جالب اینجا است که مسعود شجاعی باردیگر به تیم ملی دعوت شد. اینکه مسعود به دومین جام جهانی اش خواهد رفت نیز می تواند سوال مهمی باشد که در بازی های آینده تیم ملی پاسخش معلوم خواهد شد.

در خط حمله بعد از خط خوردن علی علیپور چهره تازه ای در میان بازیکنان دعوت شده دیده نمی شود. علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، مهدی ترابی، رضا قوچان نژاد، سردار آزمون و وحید امیری مهاجمان لیست کی روش برای بازی مقابل تونس و الجزایر هستند و مهاجمان حاضر در روسیه نیز از این بین انتخاب می شوند. در اینجا نیز رقابت سخت و نفسگیر است و اگر قرار باشد کسی خط بخورد آن وقت شرایط پیچیده تر می شود. ترابی ، جهانبخش و امیری که بیشتر وینگر هستند رقبایی در میان هافبک ها هم دارند و این کارشان را سخت تر می کند. در نوک هم طارمی و آزمون هستند که باید با انصاری فرد ، قوچان نژاد و کاوه رضایی رقابت کنند. خط زدن از بین این نفرات که هرکدام ویژگی و شرایط خاص خودشان را به تیم ملی می دهند می تواند از دشوارترین کارها برای سرمربی تیم ملی باشد. بازی برابر دو تیم تونس و الجزایرمی تواند در سرنوشت این بازیکنان و حضورشان در روسیه نقشی تعیین کننده داشته باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *