تکذیب ادعای تولید برنج تراریخت در کشور + گوگل ۷۰۰ هزار اپلیکیشن از روی پلی‌استور حذف کرد – تکست بلاگ

 پایگاه اطلاع رسانی دولت: وزارت جهاد کشاورزی با رد ادعای مطرح شده در خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود
این گزارش در ادامه با تاکید بر این که براساس قانون ایمنی زیستی، ورود محصولات تراریخته به عرصه نیازمند تایید کمیته ای متشکل از وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست است،تصریح می کند: تاکنون مجوزی برای ورود محصولات تراریخته خوراکی به عرصه صادر نشده است.

این گزارش در ادامه با اشاره به ادعای مطرح شده در خبرگزاری تسنیم مبنی بر کشت برنج تراریخت در یک میلیون هکتار از اراضی کشور تاکید می کند:کل سطح زیرکشت برنج در کشور کمتر از ۶۰۰ هزار هکتار است چگونه ممکن است در یک میلیون هکتار آن برنج تراریخت تولید شود؟ بنابراین این ادعای بی اساس قویا تکذیب می شود.

 پایگاه اطلاع رسانی دولت: وزارت جهاد کشاورزی با رد ادعای مطرح شده در خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود.

در پی انتشار مطلبی در خصوص «کشت صنعتی برنج تراریخته» در خبرگزاری تسنیم، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ضمن رد این ادعا با ارائه توضیحاتی اعلام کرد: هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود.متن این توضیحات به شرح زیر است:

همان طور که بارها اعلام شده است،هیچ نوع محصول تراریخته ای برای مصرف خوراکی در مزارع کشور تولید نمی شود اما تحقیق و پژوهش درباره محصولات تراریخته به عنوان یک علم و تکنولوژی در کشور آزاد است و هم اکنون سازمان ها و موسسات تحقیقاتی بخش کشاورزی پژوهش های مختلفی بر روی محصولات تراریخته انجام می دهند.

——————-
وبسایت دیجی‌کالا مگ – مجید نوردوست: بدافزارها و نرم‌افزارهای مخرب همیشه گوشی‌های اندرویدی را هدف قرار داده‌اند و گوگل هم به شدت با این موضوع میجنگد
شرکت گوگل یک راه جدید برای پیدا کردن برنامه‌های مخرب پیدا کرده که به واسطه آن توانسته نزدیک به ۱۰۰ هزار برنامه را شناسایی کند.

گوگل اعلام کرده که میزان برنامه‌هایی که در سال ۲۰۱۷ حذف کرده ۶۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۶ بوده است. این تعداد برنامه حذف شده دقیقا اندازه کل برنامه‌های پلی استور در سال ۲۰۱۲ بود.

وبسایت دیجی‌کالا مگ – مجید نوردوست: بدافزارها و نرم‌افزارهای مخرب همیشه گوشی‌های اندرویدی را هدف قرار داده‌اند و گوگل هم به شدت با این موضوع میجنگد. همیشه اپلیکیشن‌هایی عرضه می‌شوند که داخل آن‌ها بد افزار و نرم‌افزارهای جاسوسی قرار گرفته‌اند. از آنجایی که فروشگاه پلی استور هم قرار است مکان امنی برای دانلود برنامه‌ها باشد، گوگل برنامه‌های مخرب را سریعا از روی این فروشگاه حذف می‌کند. در جدیدترین گزارش‌ها گفته شده که گوگل در سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۰۰ هزار برنامه را از روی گوگل پلی حذف کرده است.
گوگل در سال ۲۰۱۷ بیش از ۷۰۰ هزار برنامه مخرب را از فروشگاه پلی استور حذف کرده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *