رئال چگونه در جذب امباپه شکست خورد؟ – تکست بلاگ

ورزش سه: رئال مادرید تا همین یک ماه پیش اطمینان داشت که کیلیان امباپه را به خدمت می گیرد اما یک اتفاق غیرمنتظره همه چیز را به هم ریخت
پدر امباپه در نقش پدر نیمار

او در آن مقطع تصور می کرد که پس از کنار کشیدن من سیتی و بارسلونا، رئال تنها مشتری جدی امباپه است.

رئال چگونه در جذب امباپه شکست خورد؟

در تور گوانجو نهایت 7 آگوست، پیغامی از سوی پدر امباپه به دفتر رئال رسید مبنی بر اینکه کیلیان تصمیم نهایی خود را گرفته و قصد دارد به پیشنهاد پی اس جی پاسخ مثبت بدهد. اینگونه بود که رئال مادرید ستاره ای را که در چنگ خود می دید، از دست داد و احتمالا در آینده نیز دیگر فرصتی برای جذبش پیدا نخواهد کرد.

به تدریج رئال متوجه تغییر موضع پدر امباپه شد. گویا پیشنهاد بسیار تور دبی نوروز 97 خوب پی اس جی توانسته بود مسیر را تغییر دهد. حقوق دو برابر، بعلاوه قول بازی در منطقه دلخواه و جایگاه ثابت، کار خودش را کرده بود.

در آن جلسه پیش قراردادی به پدر امباپه ارائه شد. قراردادی 6 ساله با حقوق 7 میلیون یورو ثابت. پدر امباپه در آن جلسه حاضر نشد هیچ تضمینی بدهد ولی به رئالی ها امیدواری داد که این قرارداد امضا خواهد شد و پسرش به زودی بازیکن رئال خواهد شد تا در کنار الگویش، «رونالدو» قیمت تور اروپا بازی کند. ویلفرد اصرار داشت که برای او و پسرش، پروژه های ورزشی اهمیتی بالاتر از پول دارند و اینکه مهم نیست بیل، بنزما و رونالدو ممکن است باعث شوند بازی های کمتری به کیلیان برسد.

رئال چگونه در جذب امباپه شکست خورد؟

کمی بعد، پدر امباپه به فلورنتینوپرز اطلاع داد که پی اس جی حاضر تور ارزان پکن است 14 میلیون یورو خالص به کیلیان حقوق پرداخت کند و جایگاهش در تیم نیز تثبیت شده است؛ به طوریکه می تواند در پست مورد علاقه خود یعنی نوک حمله بازی کند. این در حالی بود که در رئال نه چنین قولی به امباپه داده شده بود و نه حقوق پیشنهادی در حد پی اس جی بود. پرز خیلی این موضوع را جدی نگرفت چرا که تصور می کرد با جذب نیمار، پی اس جی دیگر نمی تواند انتقال گران قیمت جدیدی را رقم بزند.

پیش از عزیمت قیمت تور ارمنستان رئال به لوس آنجلس برای اردوی پیش فصل، توافق اولیه بین دو باشگاه حاصل شد و مارکا به عنوان اولین منبع، آن را بازتاب داد.

مانعی به نام زیدان

 21 جولای زمانی که بازیکنان از تعطیلات تابستانی بازگشته بودند تا کار برای فصل جدید را از سر بگیرند، فلورنتینو پرز(رئیس) و خوزه آنخل سانچس(مدیر داخلی) نسبت به جذب امباپه مطمئن به نظر می رسیدند. آنها به تازگی نشستی با مدیران موناکو تور ارزان بدروم داشتند و توافقات مثبتی نیز در مورد انتقال امباپه حاصل شده بود.

در این میان، نظر خود بیل نیز مهم بود و این بازیکن هرگونه تمایلش برای جدایی را رد کرد. زیدان نیز عنوان داشت که اگر بیل جدا نمی شود، جذب امباپه بی مورد خواهد بود. او به دنبال دردسر در تیمش نبود.

توافق اولیه رئال و موناکو

24 جولای در لوس آنجلس جلسه ای بین مدیران رئال، زیدان و پدر امباپه برگزار شد. این البته تور هوایی قشم اولین ملاقات طرفین نبود و ویلفرد امباپه پیش از این چندین بار با زیدان و مدیریت رئال نشست هایی را برگزار کرده بود.

پس از آن جلسه، زیدان به مدیران رئال گفت که تنها به شرط جدایی بیل حاضر به جذب امباپه خواهد شد. او درخواست داد تا اگر برای بیل پیشنهادی رسیده آن را بررسی کنند اما واقعیت این بود که بیل هیچ پیشنهادی نداشت حتی از منچستر یونایتد. 

ورزش سه: رئال مادرید تا همین یک ماه پیش تور قبرس نوروز 97 اطمینان داشت که کیلیان امباپه را به خدمت می گیرد اما یک اتفاق غیرمنتظره همه چیز را به هم ریخت.

رئال هرگز حاضر نبود به بازیکنی 18 ساله حقوقی بیشتر از راموس، مارسلو، کروس، بنزما، بیل و مودریچ بدهد و به همین دلیل در مقابل موضع جدید پدر امباپه إصراری  به خرج نداد. 

خود بازیکن هم به مدیریت باشگاه اطلاع داده بود که قصد دارد به رئال برود و تمایلی برای تمدید قرارداد از خود نشان نمی داد. تور ایتالیا موناکو البته امیدوار بود با رئال بر سر قرض گرفتن یک ساله امباپه به توافق برسد.

رئال چگونه در جذب امباپه شکست خورد؟

موناکو که پی اس جی را نیز علاقمند به امباپه می دید، قصد نداشت بهترین بازیکن خود را به رقیب مستقیمش واگذار کند و رئال را مشتری معقول تری می دانست. موناکو 190 میلیون بلیط چارتر یورو برای فروش امباپه طلب کرده بود ولی پیشنهاد رئال 180 میلیون یورو بود. 150 یا 160 ثابت بعلاوه 30 یا 20 میلیون یورو بندهای متغیر.

ارتباط بین موناکو و رئال از سال 2014 و پس از انتقال خامس بسیار دوستانه بود و همه چیز حکایت از این داشت که امباپه به زودی پیراهن رئال را بر تن خواهد کرد. با چنین دیدگاهی کاروان رئال راهی لوس آنجلس شد.

منبع: مارکا

پی اس جی

جلسه با پدر امباپه تور اروپا نوروز 97 در لوس آنجلس

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *