سینماهای آمریکا حال خوشی ندارند – تکست بلاگ

خبرگزاری مهر: سینماهای آمریکا در تعطیلات «روز کار» ۲۰۱۷ بدترین فروش را از دهه ۱۹۹۰ تاکنون تجربه کردند
به نقل از هالیوود ریپورتر، فروش «محافظ آدمکش» در راس باکس آفیس و دیگر فیلم‌های عرضه شده در سینماهای آمریکا نشان دهنده تابستانی سخت از نظر درآمد سینماها بود.

سینماهای آمریکا حال خوشی ندارند

درآمدی تور زمینی تبریز که سینماها برای تعطیلات چهار روز کسب کردند بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار بود که ۲۲ درصد پایین‌تر از سال ۲۰۱۶ در همین بازه زمانی و در عین حال بدترین فروش از سال ۱۹۹۸ بود که فروشی ۷۸.۸ میلیون دلاری ثبت شده بود.

خبرگزاری مهر: سینماهای آمریکا در تعطیلات «روز کار» ۲۰۱۷ بدترین فروش را از دهه ۱۹۹۰ تاکنون تجربه تور زمینی اهواز کردند.
«دانکرک» فیلمی از جنگ جهانی دوم ساخته کریستوفر نولان هم جایگاه ششم فهرست فروش را در اختیار دارد و در مجموع ۴۵۸ میلیون دلار فروخته و در عین حال در شروع نمایشش در چین ۳۰ میلیون دلار کسب کرده که شروعی موفق است.

فیلم «رودخانه باد» از کمپانی هاروی واینشتاین که یک فیلم جنایی است ۵.۹ میلیون دلار برای سه روز و ۷.۵ میلیون دلار برای چهار روز فروش کرد و جایگاه سوم را در فهرست فروش آمریکای قیمت تور سیشل شمالی کسب کرد .

«محافظ آدمکش» از کمپانی لایونزگیت، یک فیلم اکشن کمدی با بازی رایان گاسلینگ و ساموئل ال جکسون در فهرستی که رقابتی در آن وجود ندارد در تعطیلات آخر هفته ۱۰.۳ میلیون دلار فروش کرد و با احتساب روز چهارم که تعطیلات روز کار بود ۱۲.۹ میلیون دلار در بازار داخلی فروخت.

«اسپایدرمن: برگشت به خانه»، «فیلم اموجی»، «من نفرت‌انگیز ۳» و «سفر دخترها» دیگر فیلم‌های فهرست پرفروش‌ها قیمت تور ارمنستان از ردیف هفت تا ۱۰ را تشکیل داده‌اند.

«آنابل: مخلوق» که فیلم ترسناک فهرست است نیز ۷.۴ میلیون برای سه روز فروخت که تقریبا در سطح هفته پیش بود و در چهار روز فروشش ۹.۳ میلیون دلار شد.

در همین حال فیلم انیمیشن خانوادگی «بپر!» ۴.۹ میلیون دلار در سه روز و ۷ میلیون دلار در چهار روز فروش کرد و جایگاه چهارم را در اختیار گرفت.

«تب لاله» با بازی آلیشیا ویکاندر تنها در ۷۶۵ سالن سینما تور لحظه آخری اصفهان به نمایش در آمد. این درام جایگاه بیستم را در بازار داخلی کسب کرد و ۱.۲ میلیون دلار فروخت و در چهار روز فروشش را به ۱.۵ میلیون دلار رساند. این فیلم ساخته جاستین چادویک است و بر مبنای فیلمنامه تام استوپارد ساخته شده است. جودی دنچ و کریستفور والتس دیگر بازیگران فیلم هستند. داستان فیلم در هلند قرن هفدهم می گذرد.

«لوگان خوش شانس» فیلم استیون سوردبرگ نیز که ناامیدانه ظاهر شده سومین هفته را تور یزد نوروز 97 با فروش کلی ۲۱ میلیون دلار به پایان برده و در چهار روز تعطیلات آخر هفته تنها ۵.۷ میلیون دلار فروخته است.

دلیل این امر اکران نشدن فیلم‌های مهم و جدید است و این در حالی است که وضع می‌تواند از این بدتر هم بشود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *