Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

اعتماد دیگران را چگونه جلب کنیم؟

۵ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


همه ما در زندگی فردی و اجتماعی به اعتماد دیگران نیاز داریم. این جلب اعتماد بر روابط اجتماعی، موقعیت و … تاثیر می گذارد. شما با رد و بدل کردن مکالمات خاص می توانید این اعتماد را در دیگران به وجود آورید.

زمانی که با دیگران در حال صحبت هستید، باید از مکالمه خاصی استفاده کنید. این جملات سبب می شود دیگران به شما اعتماد کنند. فراموش نکنید که شما برای بهبود شرایط خود در زندگی به این اعتماد نیاز دارید.

حرفت را می فهمم

اگر حرف طرف مقابل تان را قبول ندارید، به او بگویید او را درک می کنید و نشان دهید نظر او برای شما مهم است. قبل از رد کردن صحبت او نیز به او بگویید:«من به حرف های تو احترام می گذارم» آن گاه اعلام نظر داشته باشید. در این حالت اعتماد او به شما بیشتر خواهد شد.

راه های جلب اعتماد دیگران

به نظر من…

برای پیروز شدن در مکالمه، اعتماد طرف مقابل را داشته باشید. از این جملات استفاده کنید«به نظر من…» یا «پیشنهاد دیگر» و استفاده از این جملات، انعطاف پذیر بودن شما را نشان می دهد. یعنی شما فردی هستید که موضوع را از زوایای بیشتر مورد بررسی قرار می دهید و دید بازی دارید. این موضوع نیز در جلب اعتماد دیگری موثر است.

نظرت در این مورد چیست؟

این نظر خواهی نشان می دهد که نظر طرف مقابل برای شما اهمیت دارد. بهتر است ابتدای مکالمه نظر او را بخواهید، چون اگر متوجه شود قبل از پرسیدن نظر، او را پیش داوری کرده اید، گارد می گیرد و به شما اعتماد نخواهد کرد.

من چه کاری می توانم انجام دهم؟

با جمله«من چه کاری می توانم انجام دهم؟» ثابت خواهید کرد که نسبت به تغییرات مثبت، انعطاف دارید. در مکالمات خود نشان دهید که انگیزه لازم برای تغییرات مثبت را دارید. این روشن فکری سبب می شود دیگران نظرشان را راحت پیش شما ابراز کنند.

راه های جلب اعتماد دیگران

من سراپا گوشم

جمله «من سراپا گوشم» در آغاز مکالمه، سبب یک گفتمان مفید خواهد شد. این موضوع نشان می دهد که شما برای حرف زدن نیامده اید و برای شنیدن حرف های طرف مقابل ارزش قائل اید.

بابت ترافیک معذرت می خواهم

تحقیقات نشان می دهد افرادی که برای اشتباه مرتکب شده خود در اول مکالمه عذرخواهی می کنند، مورد اعتماد دیگران قائل می شوند. جملاتی مانند«ببخشید معطل شدی» یا «بابت ترافیک عذرخواهی می کنم» سبب همدردی با طرف مقابل می شود و این موضوع نشان می دهد که شما در کنار او قرار دارید نه در مقابل اش.

آن اشتباه من بود

ممکن است فکر کنید ابراز اشتباه، شما را در نظر طرف مقابل کوچک می کند اما این گونه نیست. با ابراز اشتباه خود نشان می دهید که به دنبال بهبود شخصیت خود هستید و انتقاد پذیر می باشید. این موضوع سبب می شود طرف مقابل تان نیز در مواقع اشتباه، آن را ابراز کند.

می توانی کمک کنی؟

اگر از او درخواست کمک کنید، این موضوع سبب جلب اعتماد او می گردد و در نتیجه همکاری موفق تری خواهید داشت.

من به نظر تو اعتماد دارم

با گفتن این جمله، اعتماد او را جلب خواهید کرد. چون باعث می شوید که آزادانه نظر خود را بیان کند.

راه های جلب اعتماد دیگران

من بدون تو نمی توانم این کار را انجام دهم

این موضوع نشان می دهد که به طرف مقابل اعتماد کرده اید و رابطه خود را نیز بر اساس نگاه مثبت و اعتماد ساخته اید.

منبع : آرگا


برچسب :


لینک کوتاه مطلب

http://textblog.ir/?p=970

برچسب ها

مطالب مشابه