Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

آنچه باید درباره عکس رنگی رحم و مراحل انجام آن بدانید

۳ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


عوارض هیستروسالپنگوگرافی

ممکن است این عکس برداری پس از انجام سبب کرامپ لگن(به مدت چند روز) و یا مقداری خونریزی شود. اگر این خونریزی از حد عادی خارج شود و به همراه تب باشد و یا همچنین درد به طور قابل توجهی در ناحیه لگن افزایش یابد، باید به پزشک خود فوراً مراجعه کنید. عده ای از خانم ها نسبت به ماده حاجب حساسیت دارند. متخصصان زنان و زایمان برای گرفتن این عکس ها از رنگ محلول در آب استفاده می کنند. این رنگ ها نتیجه بهتری برای رحم خواهند داشت. عفونت بعد از عکس رنگی در موارد کمی اتفاق می افتد و تقریباً در هر ۱۰۰ نفر، ۳ نفر را شامل می شود.

کارهای بعد از عکس برداری

 فرد بعد از انجام این عکس باید ۳۰ دقیقه تحت مراقبت باشد تا در صورت به وجود آمدن حساسیت و خونریزی و یا درد ناراحت کننده اقدامات لازم انجام شود.

اگر متخصصان زنان و زایمان این عکس را برای شما انجام دهند، در همان لحظه می توانند نتیجه عکس برداری را به شما اطلاع دهند.مزیت های هیستروسالپنگوگرافی

این بازه زمانی برای رادیولوژیست بیشتر است و به یک یا دو روز زمان برای بازبینی عکس رحم نیاز دارد و آن گاه نتیجه به پزشک متخصص مخابره می شود.

مزیت هیستروسالپنگوگرافی

در این عکس برداری، گرفتگی عضلات لگن کم بوده و در نتیجه مانع چندانی برای عکس برداری وجود ندارد. ضمن اینکه اشعه کمتری نیز وارد بدن می شود. عده ای نیز از بی حسی برای تحمل درد عکس استفاده می کنند. در این عکس تصویر واضحی از لوله های رحم دیده می شود. در نتیجه اگر به علت ترس و نگرانی این لوله ها باز نشوند و دچار اسپاسم شدید شوند، استفاده از بیهوشی همراه با عکس برداری الزامی است.

عکس رنگی رحم

از اینکه با توضیحات عکس برداری رنگی رحم همراه ما بودید، متشکریم. فراموش نکنید که شما با دقت کافی و انجام نکات لازم می توانید مشکلات این عکس برداری را به حداقل برسانید و کمتر دچار عوارض آن شوید.


لینک کوتاه مطلب

http://textblog.ir/?p=914

برچسب ها

مطالب مشابه