Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

معرفی بهترین مکان های دیدنی پراگ جمهوری چک

۲ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


پراگ دارای ده بخش مختلف است که بخشی از آن شهر قدیم و منطقه قدیمی شهر پراگ است و دارای جاذبه ها خاص خود است. این شهر که از شهرهای بزرگ جمهوری چک و پایتخت این کشور کوچک محسوب می شود بیشتر جاذبه های کشور چک را در خود جای داده است. برای آشنایی با مکان های دیدنی پراگ در این بخش از آرگا همراه ما باشید.

   مناظر ویژه از شهر پراگ

مکان های دیدنی پراگ و مناطق گردشگری زیبای آن

سفر به مناطق مختلف جمهوری چک بسیار آسان است و با وجود امکانات به روز حمل و نقل کنونی گردشگاران می تواند به راحتی به مناطق مختلف چک و به ویژه شهر پراگ بروند و از جاذبه های توریستی آن دیدن کنند و تجربه جالبی از سفر خود داشته باشند.

چه مناطقی در پراگ دیدنی است

میدان قدیمی پراگ:

از مناطق قدیمی و مکان های گردشگری پراگ که دارا جنبه تاریخی هستند می توان به این شهر اشاره کرد این میدان قدیمی ترین میدان مرکزی شهر بوده است که تا کنون بر جای مانده و در آن ترکیب زیبایی از معماری گذشته و مدرن به چشم می خورد.

پراگ و میدان قدیمی آن

رودخانه زیبای ولدآوا:

رودخانه زیبای ولدآوا شهر پراگ را به بخش تقسیم می کند که گردشگران می توانند با استفاده از قایق از  بخش های مختلف آن دیدن کنند و لذت ببرند.

دیدنی های شهر پراگ

تئاتر ملی شهر پراگ:

بنای ساختمان این تئاتر بسیار مجلل است و بر اساس معماری های نئو رنسانس طراحی شده است نمای بیرون ساختمان و فضای درونی به شکلی طراحی شده است که به تنهایی می تواند توجه هر فردی را به خود جلب کند. این جاذبه برای علاقه مندان به هنر جالب می باشد.

مکان های دیدنی پراگ برای گردشگران

موزه کمونیسم:

اگر قصد دارید از مکان های دینی پراگ با جنبه تاریخی دیدن کنید می تواند به این موزه ارزشمند سفر کنید ین موزه از کاخ های اشرافی در قرن ۱۸ بوده است در این موزه تاثیرات مخرب کمونیسم بر چکسلواکی به نمایش گذاشته شده است. در بخش دیگر از این موزه نیز می توانید رستوران مک دونالد را مشاهده کنید.

موزه ارزشمند پراگ

میدان ونس سالز:

بنای اصلی این میدان در قرن ۱۴ و در زمان سلطنت چالز چهارم بنا شده است و در آن زمان بازار اسب بوده و بسیاری از جشن های مهم در این مکان برگزار می شده است.

جاذبه های مسافرتی پراگ

کلیسای سنت ویتوس:

معماری این کلیسا یک معماری گوتیک است و دارای ارزش بالایی است و در جمهوری چک کلیسایی با اهمیت است که مورد توجه گردشگران و توریست ها در این منطقه است.

مناطق قدیمی پراگ

قلعه پراگ:

این قلعه از مکان دیدنی پراگ است که بسیار شناخته شده است و یک قلعه باستانی با ارزش تاریخی بالا است این قلعه دارای بخش های مختلف کلیسا، باغ و کاخ است که هر یک متعلق به دوران خاصی از تاریخ اند این قلعه باشکوه محلی برای برگزاری مراسم مخصوص شاهان و رئیس جمهور این کشور بوده است.

 

کلیسای قدیمی پراگ

محله قدیمی یهودی:

این محله قدیمی در پراگ با وجود مشکلات و معضلاتی که داشته است دارای بناهای ارزشمند تاریخی است و به خوبی در این منطقه حفظ شده است. این محله که از مکان های دیدنی پراگ است دارای مجموعه های تاریخی از یهودیان است.

جذابیت های خاص در شهر پراگ

ساعت نجومی:

 از جاذبه ها و مکان های دیدنی پراگ می توان به میدان این ساعت نجومی اشاره کرد. این ساعت در سال ۱۴۱۰ درست شده است و از سومین ساعت های قدیمی در جهان است و به این شکل است که در راس هر ساعت نمایشی جالب و دیدنی دارد که بسیار جذب کنده است.

پراگ و دیدنی های توریستی

تالار شهرداری:

این تاتلار دارای ساختمانی زیبا و تماشایی است و از معماری باشکوهی برخوردار است در معماری بنای آن از شکل تخم مرغ ایده گرفته شده است در این تالار جشن های هنری مختلفی برگزار می شود و در گذشته برای مقابله با رواج معماری آلمانی در این منطقه بنا شده است.

ساختمان شهر داری پراگ

پارک و تپه پترین:

این منطقه سرسبز از مناظر و چشم اندازهای وسیع در این شهر است و در فاصله ۱۳۰ متر بالاتر از سواحل این منطقه قرار گرفته است در این مناظر و طبیعت زیبا می توانید اوقاتی شاد و مفرح را داشته باشید.

پارک تفریحی پراگ

جاذبه های توریستی در شهر تاریخی پراگ بسیار متنوع و ارزشمند هستند و گردشگران می توانند از دیدنی های تاریخی و طبیعی در این شهر مرکزی چک دیدن کنند و لذت ببرند.

منبع : آرگا


برچسب :


لینک کوتاه مطلب

http://textblog.ir/?p=890

برچسب ها

مطالب مشابه