Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

چقدر و چگونه پس انداز کنیم؟

۲۸ بهمن ۱۳۹۷
بدون نظر


اگر جز آن دسته از افرادی هستید که می خواهید از حقوق کم شروع به پس انداز کنید هیچ جای نگرانی وجود ندارد و باید بدانید که در صورت داشتن یک برنامه دقیق و منظم می توانید به راحتی این کار را انجام دهید و در دراز مدت سرمایه ای زیاد به دست آورید. اصولا جمع آوری ثروت و حفظ آن در دراز مدت صورت می گیرد و نتایج و تاثیر آن برای فرزندان باقی می ماند.

 راه های پس انداز کردن

چگونه پس انداز کنیم؟

اگر دوست دارید که فرزندان شما در آینده پشتوانه مالی مناسبی برای گذراندن زندگی خود داشته باشند باید به سراغ تکنیک های درست و برنامه ریزی اصولی برای آن باشید و تنها از این طریق است که می توانید به برنامه ریزی مالی درستی دست پیدا کنید.

این امر از جهات دیگر یم تواند تاثیرات مختلفی داشته باشد به عنوان مثال فردی که می داند در آینده دارای پشتوانه مالی است کمتر دچار استرس می شود و به طبع فشار روانی کمتری را تحمل می کند که این موضوع خود می تواند به عنوان یک عامل برانگیزاننده عمل کند.

برنامه ریزی مالی

اما برای اینکه بتوانیم یک پس انداز درست داشته باشیم باید چه کارهایی انجام بدهیم؟ و یا با وجود داشتن سرمایه و حقوق کم نیز می توان این کار را انجام داد؟ در اینجا بیشتر در رابطه با نحوه جمع آوری سرمایه برای آینده توضیح می دهیم و راهکارهایی برای آن ارائه خواهیم داد.

تهیه فهرست مخارج:

تهیه کردن فهرست مخارج مهم ترین قدم برای داشتن یک برنامه ریزی مالی درست و دقیق است شما از طریق این تکنیک می توانید مخارج ریز خور را در ماه بسنجید و آمار دقیق آن ها را در دست داشته باشید و در نهایت نیز میزان پول های باقی مانده را برای خودتان نگه دارید.

مقایسه قیمت ها در خرید:

زمانی که به خرید می روید نباید بر این اساس خرید کنید که هر چیز گران تری لزوما بهترین کالا است در صورتی برخی از کالا ها فقط دارای بسته بندی مجلل تری هستند. در خرید خود باید به دقت قیمت فروشگاه ها را با یکدیگر مقایسه کنید و از فروشگاه هایی با قیمت مناسب خرید کنید.

جمع آوری سرمایه مالی

اولویت بندی خرید:

خرید های ما همیشه ضروری و واجب نیستند و ما می توانیم در یک حرکت کاملا حرفه ای از خریدهای غیر ضروری و پر خرج چشم پوشی کنیم. همچنینی در یک جدول تنظیم شده اولویت ها را به خرید کالاهای اولویت دار بدهید تا کمتر مخارج اضافی داشته باشید.

خرج نکردن تمام حقوق:

حتما در ماه مقداری از پول خود را پس انداز کنید این کار شما را موظف می کند تا تمام حقوق خود را خرج نکنید و در مقداری از آن صرفه جویی کنید.

زمان و مکان درست را برای خرید انتخاب کند:

شاید این موضوع برای شما نیز جالب باشد که بسیاری از افراد موفق توصیه می کنند تا در زمان گرسنگی به خرید نروید زیرا در چنین زمان هایی شما دوست دارید بیشتر خرید کنید و مواد غذایی غیر ضروری راا برای خرید انتخاب می کنید. همچنین می توانید فروشگاه های ارزان، معمولی و غیر لوکس را برای خریدهای خود انتخاب کنید.

صرفه جویی در مخارج

سرگرمی های خانگی:

برخی از هزینه های بیشتر خانواده ها صرف تفریحات لوکس و لاکچری می شود که در بیشتر موارد این تفریحات مانع بزرگی برای پس انداز کردن هستند. شما می توانید از میزان مسافرت های پر هزینه خود کم کنید و تفریحاتی سالم مانند کوهنوردی و پیاده روی به همراه خانواده را برای خوش گذرانی خود انتخاب کنید.

منبع : آرگا

برچسب :


لینک کوتاه مطلب

http://textblog.ir/?p=3104

برچسب ها

مطالب مشابه