Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

مناطق گردشگری و مکان های دیدنی سمنان را بهتر بشناسید

۲۶ شهریور ۱۳۹۷
بدون نظر


سمنان علاوه بر جاذبه های تاریخی خود دارای جاذبه های طبیعی نیز می باشد این منطقه دارای آب و هوایی خشک و کویری است و دیدن چشم اندازهای کویری آن در شب می تواند بسیار جذاب و خاص باشد و توجه هر گردشگری را به خود جلب کند. مکان های دیدنی سمنان دارای طبیعت های خاص که برای سلیقه های خاص گردشگران مناسب است و گردشگرانی که قصد دارند تا به شهرهای تاریخی و کویری سفر کنند می توانند این منطقه را انتخاب کنند.       مناطق روستایی سمنان

معرفی مکان های دیدنی سمنان و سفر به این شهر زیبا

همسایگی سمنان با دیگر شهرهای تاریخی و ارزشمند ایران موجب شده است تا این شهر بیشتر شناخته شود و گردشگرانی که به قصد دیدن شهرهای تاریخی یزد، تهران، گلستان و اصفهان سفر می کنند در مسیر خود از شهر زیبای سمنان و جاذبه های توریستی آن نیز دیدن می کنند.

بناهای ارزشمند سمنان

 منطقه تفریحی آهوان:

این منطقه تفریحی که به لحاظ تاریخی در سمنان شناخته شده است در روستای تاریخی کلاته قرار دارد و در کنار کاروانسراهای تاریخی که به دوران انوشیروان و عباسیان باز می گردد دارای جاذبه های طبیعی مانند چشم انداز باغ های اطراف، استخر و کشتزار است آهوان یکی از مکان های دیدنی سمنان است که دارای معماری زیبا و ارزشمندی از کاروانسراها است.

مناطق گردشگری و مکان های دیدنی سمنان

جنگل های ابر:

این جنگل با چشم انداز خاص و زیبای خود در شمال شرق شاهرود قرار گرفته است و از جمله جنگل های هیرکانی است در این جنگل پوشش ابرها چشم انداز خاص را در منطقه ایجاد کرده است و آن را به یک مکان گردشگری تبدیل کرده است علاوه بر این وجود گونه های مختلف گیاهان و پوشش خاص جنگلی در این منطقه جالب توجه می باشد.

سمنان و دیدنی ها

جنگل و آبشار نام نیک:

این منطقه از مکان های دیدنی سمنان است که در شهر شاهرود قرار دارد و از آبریزهای شمالی این استان است این جنگل با قرار گرفتن در کنار برخی دیگر از جاذبه های این منطقه دارای ارزش خاصی برای گردشگران است.

آبشار زیبا سمنان

 آبشار تنگه داستان:

این آبشار دیدنی در شهر مجن شاهرود قرار گرفته است و تنگه ای که در این منطقه قرار دارد بسیار تماشایی است در اطراف این تنگه نیز پوشش مختلفی از گیاهان قرار دارد. این منطقه علاوه بر برخورداری از مناظر کویری دارای ارزش تاریخی است که در قسمت هایی از دامنه کوه های البرز دیده می شود.

سمنان و مناطق خاص

چشمه آبگرم:

شهر تاریخی سمنان دارای چشمه های طبیعی آبگرم است که از جاذبه های توریستی مهم آن محسوب می شود و بسیاری از گردشگران برای استفاده از خواص درمانی این چشمه های آب گرم به این مناطق سفر می کنند. مهدیشهر یکی از شهرهای سمنان است که دارای چشمه های آبگرم و استخرهای آبگرم است.

چشمه آبگرم سمنان

غار تاریخی دربند:

دربند از مناطق زیبا در مهدیشهر است و از مهم ترین جاذبه های آن می توان به غار دربند اشاره کرد که در کوه های آهکی این منطقه دیده می شود قدمت این غار ۱۴۰ میلیون سال قبل باز می گردد و از جمله غارهای بزرگی است که در ایران شناخته شده است ستونهای موجود در این غار از نوع استلاگمیت و استالاگتیت است.

سمنان و طبیعت گردی

شهر شهمیرزاد:

این شهر از مکان های دیدنی سمنان است و علاوه بر قابلیت های طبیعت گردی که در خود دارد دارای بناهای تاریخی قدیمی نیز می باشد که از جمله این بناها می توان به بنای شیر قلعه، دژوهل و قلعه شیخی اشاره کرد که بیشتر گردشگران از آنها دیدن می کنند.

جاذبه های توریستی سمنان

بهورد:

این منطقه توریستی در ۳۲ کیلومتری اوانکی گرمسار قرار گرفته است و توسط کوه های قره قاچ و گردنه قوچ محاصره شده است این منطقه به لحاظ زیستگاه حیوانات دارای اهمیت است و از مناطق حیات وحش در سمنان به شمار می رود.

دیددنی های قدیمی سمنان

چشمه علی:

این منطقه زیبا و تفریحی از مکان های دیدنی سمنان است که بنای آن به دوران فتحعلی شاه باز می گردد که اطراف آن به وسیله گونه های مختلفی از درختان پوشیده شده است.

چشمه علی سمنان

یکی از جاذبه های مهمی که در سمنان وجود دارد تلفیق جاذبه های کویری و جنگلی است در این استان برخی از مناطق کویری و برخی نیز دارای طبیعت سر سبز هستند بنابراین چشم اندازهای این استان برای سلیقه های مختلف گردشگران مناسب است.

منبع : آرگا


برچسب :


لینک کوتاه مطلب

http://textblog.ir/?p=235

برچسب ها

مطالب مشابه