Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

جاذبه های تماشایی و مکان های دیدنی عربستان را بهتر بشناسید

۲ آذر ۱۳۹۷
بدون نظر


با توجه به اینکه حکومت پادشاهی بر عربستان حکمروا است این کشور دارای دو شهر مهم به لحاظ اهمیت سیاسی است که پایتخت این کشور قرار دارد. شهر جده که از زیباترین شهرهای عربستان است پایتخت اداری این کشور و شهر ریاض نیز پایتخت سلطنتی شناخته می شود. این دو شهر مهم از مکان های دیدنی عربستان به شمار می روند.   عربستان و جاذبه های بی نظیر

مکان های دیدنی عربستان:

عربستان به دلیل وسعت و گستردگی از طریق شبه جزیره عربستان به راه های مختلفی متصل می شود که اهممیت این کشور را به لحاظ تجاری، سیاسی و همچنین گردشگری گسترش می دهد.

مناطق قدیمی عربستان

جاذبه ها و مکان های دیدنی عربستان

عربستان از اطراف با مرزهای مختلفی همچون عراق، کویت، اردن، خلیج فارس، امارت متحده عربی، عمان، قطر و یمن هم مرز می باشد و با متصل شدن به دریای سرخ جایگاه ویژه تری یافته است. در ادامه نیز بیشتر با کشور عربستان و مکان های دیدنی عربستان آشنا خواهید شد.

 

مکان های معروف عربستان

همانطور که می دانید عربستان از ابتدا به دلیل وجود کعبه شناخته شده است و با قرار گرفتن مسجد و آرامگاه پیامبر نیز این کشور توانسته قدرت مذهبی و سیاسی بیشتری داشته باشد. و سالانه سیلی عظیم از جمعیت مسلمانان از نقاط مختلف جهان به عربستان سفر می کنند تا از خانه خدا دیدن کنند.

عربستان و جاذبه های آن

به لحاظ جغرافیایی کشور عربستان تشکیل شده از صحرای بزرگ است و پوشیده از شن زار است و همین امر موجب داشتن آب و هوای گرم و خشک در این منطقه شده است که در برخی از روزهای تابستان طاقت فرسا خواهد بود.

عربستان و ددنی های مهم

اقتصاد این کشور ثروتمند که بر پایه نفت نهاده شده است رونق زیادی به منطقه بخشیده است و موجب گسترش صنایع مختلف نفتی و گازی است. در ادامه این جریان عربستان توانسته تجارت خود را قدرتمندتر کند و به سوی سرمایه داری بانکی گسترده پیش ببرد.

مناطق توریستی عربستان

همانطور کعه می دانید  بیشتر مکان های گردشگری عربستان جاذبه های کویری هستند و چشم اندازی از مناطق طبیعی و مناظر سر سبز وجود ندارد اما وجود برج های مرتفع و عظیم همچنین هتل های لوکس و مجلل موجب می شود تا گردشگران جذب این منطقه شوند و بیشتر گردشگران این کشور برای مقاصد مذهبی یا تجاری به این کشور سفر می کنند.

دیدنی های مهم عربستان

اغلب افراد سعی دارند تا از طریق مهاجرت به این کشور جایگاه شغلی ویژه ای پیدا کنند و بتوانند به پیشرفت های زیادی دست پیدا کنند. گردشگرانی که برای زیارت کعبه به این کشور سفر می کنند علاقه زیادی به زیارت خانه و آرامگاه نبی دارند.

منبع : آرگا


برچسب :


لینک کوتاه مطلب

http://textblog.ir/?p=1420

برچسب ها

مطالب مشابه